Brutal Assault opět nabídne světovou elitu extrémních žánrů

6. srpna 2007 v 13:07 | Fiddel

Brutal Assault opět nabídne světovou elitu extrémních žánrů

9 - 11. 8. 2007
Loňský ročník nejvýznamnějšího českého festivalu extrémní hudby byl hned v několika ohledech přelomový, ať již vezmeme v potaz kvalitnější dramaturgické obsazení než v minulosti nebo masivní divácky ohlas. Tento rok se budou organizátoři opět snažit dostát dobrému jménu festivalu a připravit podobně chutný mix extremních žánrů. Připomeňme si jen, že minulý rok bavily festivalové návštěvníky kapely jako DIMMU BORGIR, FEAR FACTORY, MORBID ANGEL, NAPALM DEATH, MAYHEM a desítky dalších atraktivních skupin z celého světa, a právě tyto pojmy tvrdého metalu přilákali na Brutal Assault i nemálo zahraničních fandů z celé Evropy.
Letošní, již dvanáctý ročník festivalu, se pokusí svému mimořádně úspěšnému loňskému sourozenci minimálně vyrovnat, což by díky hlavním hvězdám neměl být problém, ale zásadní je pro letošek úplně jiná informace. Tou je změna místa konání tohoto ročníku. Kapacitně méně vyhovující areál ve Svojšicích nahrazuje atraktivní lokalita vojenské pevnosti Josefov u Jaroměře (20 km severně od Hradce Králové). Josefov nabídne návštěvníkům mimo většího pohodlí a komfortu také historickou atmosféru barokní pevnosti vystavěné na konci 18. století z podnětu císaře Josefa II...
Ale zpět k tomu, co fanoušky zajímá asi nejvíc, a to jsou samotné kapely. Jako headliner se po roce v České republice opět představí legendární SOULFLY. Skupinu založila v roce 1997 jedna z největších osobností tvrdé metalové hudby 90.let - Max Cavalera, jako reakci na kultovní album "Roots" jeho bývalé kapely SEPULTURA, jehož koncept zde plně rozvinul. Hned po prvním vydaném albu se SOULFLY stali jednou z nejznámějších a nejúspěšnějších kapel tohoto zaměření na celém světě včetně uznání kritiky za její nesmírně originální a nenapodobitelný styl - propojení thrash metalu a world music. Toto postavení si s každým dalším albem jen upevňují a návštěvníci se mohou opět těšit na pravý Molotovův koktej nespoutané energie.
Další lahůdkou je nesporně účast blackmetalové legendy SATYRICON, která stála u zrodu norského "černého kovu" a i po mnoha letech existence si neustále uchovává pozici lídrů této scény, o čemž nadmíru přesvědčili i při posledním vystoupení v pražském Abatonu, které se zařadilo mezi nejvydařenější koncertní akce minulého roku. Historie kapely sahá až do roku 1990 a neoddiskutovatelným faktem navíc je, že mezi první dlouhohrající deskou, "Dark Medieval Times" z roku 1993 a aktuálním albem "Now, Diabolical", proběhl vývoj, který se podaří jen málokteré kapele.
Pokud se zaobíráme hudební škatulkou "melodický death metal", pak stěží najdete více významnějších představitelů než DARK TRANQUILLITY. Typická švédská metalová škola, kontrast melodických a agresivních pasáží - na melodický death mají zkrátka DT patent.
NY hardcore = MADBALL. Tato rovnice platí již dvacet let a proto je nám ctí přivítat na letošním ročníku právě tuto legendu světové HC scény. Jestliže loňské vystoupení jejich krajanů SICK OF IT ALL patřilo k ozdobám celého festivalu a dokázalo rozpoutat mezi přihlížejícími fanoušky doslova davové šílenství, tak od představení MADBALL se očekává minimálně vyrovnání tohoto výkonu.
Dalšími významnými jmény pak budou norští kontroverzní blackmetalisté GORGOROTH, jejich o něco mírnější krajané ENSLAVED, doommetaloví melancholici KATATONIA, death metalisté DISMEMBER, grindcorový DYING FETUS z USA, dánští cyber metalisté MNEMIC, druhé dítko švédského workoholika Petera Tägtgrena z HYPOCRISY, moderně znějící PAIN, polští death metalový králové VADER, emotivní metaloví novátoři CYNIC nebo mladá krev extrémní scény ze zámoří reprezentující žhavou současnost v podobě kapel ALL THAT REMAINS a THE BLACK DAHLIA MURDER. To vše doplněné o špičku domácí scény, kapel jako ADOR DORATH nebo ROOT.
Zde si už ale můžete přečíst soupisku všech účinkujících:
SOULFLY (BRA), SATYRICON (NOR), DARK TRANQUILLITY (SWE), CYNIC (USA), MALEVOLENT CREATION (USA), MADBALL (USA), PAIN (SWE), VADER (POL), GORGOROTH (NOR), IMMOLATION (USA), KATATONIA (SWE), SUFFOCATION (USA), DISMEMBER (SWE), ALL THAT REMAINS (USA), ENSLAVED (NOR), DYING FETUS (USA), CEPHALIC CARNAGE (USA), ZYKLON (NOR), HAEMORRHAGE (SPA), THE BLACK DAHLIA MURDER (USA), MNEMIC (DEN), MISANTHROPE (FRA), CARNIVAL IN COAL (FRA), BELPHEGOR (AUT), MNEMIC (DEN), BY NIGHT (SWE), CATARACT (SWI), DAGOBA (FRA), DIE APOKALYPTISCHEN REITER (GER), DEPRESY (SVK), E-FORCE (FRA), ENSIFERUM (FIN), GOREROTTED (GBR), INHUME (HOL), LE SCRAWL (GER), LENG TCH´E (BEL), MADDER MORTEM (NOR), ONSLAUGHT (GBR), RED HARVEST (NOR), HACRIDE (FRA), OBTEST (LIT), ROOT (CZE), SATURNUS (DEN), SAYYADINA (SWE), TO-MERA (GBR), UPRISE (CZE), SHE DAID DESTROY (NOR), OUTBURST (HOL), TREPALIUM (FRA), MISANTHROPE (FRA), KEEP OF KALESSIN (NOR), DESPISE (CZE), OPITZ (CZE ), RUBUFASO MUFUKO (CZE), PIGSTY (CZE), PANYCHIDA (CZE), ABSTRACT ESSENCE (CZE), M.A.C. OF MAD (CZE)
Každý příznivec extrémního metalu zkrátka opět může očekávat pravý svátek této scény.
Pro informace o všech potvrzených kapelách, časovém harmonogramu, festivalovém areálu a dalších důležitých událostech sledujte oficiální festivalový web:
http://www.brutalassault.cz
BRUTAL ASSAULT festival vol. 12
čtvrtek - sobota 09-11.08. 2007
Vojenská pevnost Josefov, Jaroměř

Související odkazy:
http://www.brutalassault.cz

http://www.shindy.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 joanka joanka | Web | 9. srpna 2007 v 22:48 | Reagovat

Jsi ve 2.kole SONB

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama