Něco o Soulfly

3. července 2007 v 22:47 | Fiddel |  Soulfly
Možná se bude zdát divné začínat historii SOULFLY v době kdy Max a ostatní spokojeně hráli ve svých kapelách a kapelkách , ale právě v tom to období došlo ke mnoha událostem , které dali předpoklad pro vznik SOULFLY . Nešlo jen o události i hudebně bylo tohle pre-SOULFLY období důležité . SEPULTURA právě natočila své nejexperimentálnější album Roots , které bylo kladně přijato kritikou a fanoušky bylo zuřivě rváno z pultů . Doslova šílenství propuklo v USA kde SEPULTURA objížděla velkoměsta s putovním festivalem Ozzfest '96 . Všichni se zdáli být spokojeni s tím co dělají Max si hopsal na pódiu . Marcello D. Rapp to pódium nasvětloval . Roy Mayoga sbíral zkušenosti v punkových NAUSEA a nikdo z nich ani nesnil o tom že se jednou dají dohromady . Jenomže na konci toho báječného léta přišla první rána , která otřásla SEPULTUROU . Maxův nevlastní syn , který pomáhal s nim skládal Attitude , Dana Wells (D-LOW) zemřel při autonehodě v den kdy měla SEPULTURA hrát na festivalu Monsters of Rock. Jak přesně zemřel nebylo na veřejnost vypuštělo , ale nálada prvního alba SOULFLY dává lec os tušit . Max byl zdrcen náhle se mu převrátil svět . Snad ve snaze přijít na jiné myšlenky se SEPULTURA rozhodla vyrazit na mimořádně úspěšé turné po Evropě . Nálada v kapele určitě nebyla nejlepší na pódiu to ale nebylo znát kapela drtila fanoušky jak jen to šlo . A pak přišel 16. prosinec Max zrovna ležel ve svém hotelovém pokoji po dvou hodinovém koncertu v Londýnském Brixtonu a najednou zazvonil telefon : "jdeme za tebou" . Můžete hádat kdo to asi byl . Andreas , Igor a Paulo příšli za Maxem a co se tam doopravdy stalo snad ví jen oni . Max v jednom rozhovoru řekl že zaním přišli s návrhem vyměnit manažera , o té doby byla Maxova žena Gloria . Po následné hádce Max ostatním členům oznámil že na ně sere . Následující den zpráva obletěla svět . Max se ostatníma přestal scházet a dokonce ani s nimi nemluvil . Potom byl pár měsíců klid , Max se vyrovnával se současnou situací a Marcello už neměl co nasvětlovat . Zpátky k hudebnímu proůmyslu se Max vrátil během roku 97 kdy společně s DEFTONES , v jejímž čele stál kamarád Dany - Chino Moreno , natočil song Head Up , který se objevil na albu Around the Fur .

Kapela se začala formovat v 2. polovině roku '97 , kdy Maxe popadla chuť vrátit se k hraní . Media spekulovala o jménech jako Dave Lombardo (SLAYER) a Dino Cazares (FEAR FACTORY) , ale Max to radikálně odmítl s tím že se jedná o regulérní kapelu a ne , nějaký projekt , nebo all-star tým . První člověk , který se ozval Maxovi byl bývalý bubeník NAUSEA Roy "Ratta" Mayorga , který s Maxem spolupracoval již dříve , když zremixoval song Refuse/Resist (název remixu je Chaos B.C.). Roy Maxe zaujal a pozitivně naladil natolik , že ho opustily všechny ty zahořklé myšlenky , které se mu honily hlavou . Roy přišel i s nápadem angažovat baskytaristu Marcella Diaze Rappa , kterého Max rovněž znal ze SEPULTURY . Marcello , který dlouho čekal na podobnou šanci neváhal a hned se pustil do práce . Tohle trio spolu sehrálo vůbec první zkoušku SOULFLY na které si všichni zajamovali na kousky od SEPULTURY a NAILBOMB . Největší problém byl s hledáním sólového
kytaristy . Max dlouho nemohl najít někoho kdo by měl úplně odlišný typ projevu a styl hry než já, ale zároveň tomu jeho neodporoval , proto na vůbec prvním koncertu SOULFLY, který se uskutečnil v rámci vzpomínkového vystoupení za D-LOW vystoupil jako host Dino Cazares . Max ale přece jenom našel někoho , kdo by mu seděl . Po náhlém rozpadu kapely Chico Science , které bylo způsobeno úmrtím zpěváka kapely se stal "volným" kytarista Jackson Bandeira , který svým osobitým stylem hraní uchvátil všechny členy , obzvlášť Maxe . Jackson nabídku přijal a mohlo se začít pracovat .

Soufly je brazilská heavy metalová kapela.Založil ji Max Cavalera.První koho Max dostal do kapely byl Roy Mayorga(bubeník).Debutové album "Soulfly", které vychází v roce 1998 má u fanoušků tvrdé muziky velký ohlas.K albu "Soulfly" byl natočen klip k písni "Bleed", kde si svůj kus odzpíval i Fred Durst z Limp Bizkit.
SOULFLY
Max Cavalera
Marc Rizzo
Bobby Burns
Joe Nunez
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama