Něco o Rage Againist The Machine

3. července 2007 v 21:39 | Fiddel |  Rage Againist The Machine
Vznik této, dnes již legendární skupiny se datuje až do roku 1991, kdy se poznali zpěvák Zack de la Rocha a jeden z nejtalentova­nějších současných kytaristů Tom Morello. Oba měli podobné názory, ať už se jednalo o politiku, nebo odpor k rasismu a proto se usmysleli, že dají své myšlenky a zloby najevo prostřednictvím hudby. Do skupiny proto ještě angažovali Zackova kámoše Timma Commerforda a údajně na inzerát sehnali i posledního člena, bubeníka Brada Wilka. A začali hrát ten svůj originální crossover, míchající v sobě drsný rap o politice a tvrdý rock, což působilo na fandy jako časovaná bomba. V roce 1992 vydávají výborné stejmojmenné album, které kapelu rázem vyšvihlo na přední příčky v hitparádách. Album vyvolalo zároveň velkou vlnu odporu některých kritiků, ať už kvůli obalu, na kterém je sebeupalující se buddhistický mnich, či kvůli drsným a nevybíravým politickým textům. Ale takové hity jako ,,Bombtrack", ,,Killing In The Name", ,,Bullet In The Head", nebo ,,Wake Up" (která se mimochodem později objevila na soundtracku k filmu Matrix) určitě stojí za poslech. Na další studiové album si museli fanoušci počkat až do roku 1996, kdy vychází album ,,Evil Empire". Tato deska však byla oproti předchozí přeci jenom citelné zklamání. Obsahovala několik slušných a povedených skladeb, jako například ,,Bulls On The Parade" nebo ,,People Of The Sun", jako celek však nepůsobila tak kompaktním dojmem. Na další desku nechali RAGE AGAINST THE MACHINE své fanoušky čekat, jak je v jejich zvyku opět poměrně dlouhou dobu a zatím poslední studiové album ,,The Battle Of Los Angeles" vyšlo v roce 1999. Nedá se říci, že by dosahovalo takových úspěchů, jako jejich první počin, ale album to bylo poměrně úspěšné, i když i na něm bylo možno slyšet dost hluchých momentů. Nejposlouchatel­nějšími skladbami z tohoto alba jsou singly ,,Guerilla Radio", ,,Testify", ,,Slep Now In The Fire". Po tomto úspěchu však přišla rána a to když oznámili 17.10.1999 rozpad. Hlavním důvodem byla údajně Zackova představa, že hudbu viděl pouze jako nástroj proti politickému systému a prostředek k vyjadřování svého hněvu, ale zbytek kapely se chtěl ubírat přeci jen jiným směrem. V roce 2000 vychází zajímavá deska ,,Renegades", složená z již dříve nahraných coververzí jejich oblíbených autorů a později ještě živá nahrávka z koncertu ,,Live At Grand Olympic Auditorium".
Zbytek kapely bez Zacka zakládá společně s bývalým zpěvákem skupiny SOUNDGARDEN Chrisem Cornellem kapelu The Civilian, ale později se název změnil na konečný AUDIOSLAVE. V roce 2003 vychází stejnojmenné album a hudební obsah byl někde na půli cesty mezi oběma kapelami. Prostě se dá říct, že vydali nadprůměrnou desku, ale nic víc, nic míň. Deska obsahovala dobré singly ,,Cochise" nebo ,,Show Me How To Live". O albu ,,Out Of Exile (2005), se dá v podstatě říci podobné hodnocení, jako u prvního počinu AUDIOSLAVE, ale v loňském roce vydali, řekl bych doposud nejpropracovanější a nejposlouchatel­nější desku s názvem ,,Revelations", ovlivněnou dost retro rockem 70. let, ze které vyčnívá hlavně našláplý hit ,,Original Fire". Pro všechny odkryli tak pravděpodobnou cestu, jakou by se jejich hudba měla ubírat do budoucna. Jenže ouha. Frontman Chris Cornell by rád vydal další sólovou desku, (mimochodem první ,,Euphoria Morning" z roku 1999 byla výborná) na které se chce vydat do soulových vod a chce do ní vložit i zajímavé gospelové momenty.
To se zbytku kapely příliš nelíbilo, jelikož oni by rádi zase trochu přišlápli plyn a po všech možných spekulacích se najednou objevuje fantastická informace, která v tu ránu obletěla svět: A to, že RAGE AGAINST THE MACHINE v původní sestavě i se Zackem de la Rochou se mají v dubnu po sedmi letech opět sejít a zahrát si společně na americkém fes­tivalu Coache­lla Walley Music and Arts Festival, kde byli hlavními hvězdami už na prvním ročníku v roce 1999. Pro mnoho fanoušků by to byl takřka splněný sen a já osobně jsem moc zvědav, jak to dopadne. Tak uvidíme…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama