Něco o historii Illnino

4. července 2007 v 13:58 | Fiddel |  Illnino
Ill Nino vznikli v New Jersey na konci roku 1999. Nejdříve pod názvem El Nino. Zakládajícími členy jsou Dave Chavarri - v té době již zkušený bubeník, například M.O.D., ProPain, Merauder, Soulfly aj. - a Cris Machado, který měl na starost basu. Ze začátku v kapele zpíval Jorge Rosado. Ten byl však zanedlouho (v roce 2000) nahrazen právě Crisem a můžete ho slyšet jen na několika prvních demonahrávkách. Uvolnilo se tedy místo basáka a to zaplnil Lazaro Pina. Další nástroje obsadili Jardel Paisante - kytara, Marc Rizzo - kytara (konkrétně španělka a hlavní elektrická) a Roger Vasques - perkuse. Nepsaným sedmým členem je Omar Clavijo, který má na starosti klávesy, programování apod.
Kapela začala pilně pracovat,hrála po klubech a předskakovala různým skupinám. Od začátku zpívala anglicko-španělsky. Nahrála několik dem, ale žádné vydavatelství nezaujali natolik, aby jim vydalo desku. Sami IN přiznávali, že jejich hudbě něco chybí. Rozhodli se hrát úplně nevázaně a to, co cítí. To vedlo k tomu, že se v jejich písních objevilo více latinských rytmů. Hudební projev se stal silnějším. Natočili další demo a to se dostalo do Roadrunner records. Tam ho dostal na starost Mike Gitter a byl uchvácen. Ihned navázal s IN kontakt. Jedné lednové noci roku 2000 se sešel v jednom malém klubu v New Persey s Davem a Crisem. Dave mu začal vykládat o IN a o plánech kapely do budoucna a spolupráce byla na světě.
Nyní zbývalo přesvědčit ještě vedení vydavatelství o investici do IN. To díky jejich kvalitám nebyl problém. IN podepsali smlouvu s Roadrunner records. Brzy na to se dostavily první úspěchy. IN začali vystupovat na stále větších akcích a obecenstvu se líbili. O pár týdnů později stál Dave u dveří Gitterovy kanceláře se základem prvního CD.
V roce 2000, ještě před podpisem s Roadrunner, vydávají Ill Nino EP, na němž se nachází sedm skladeb a to pod labelem C.I.A. Recordings. Pod hlavičkou Roadrunner nastává tvrdá práce na plnohodnotném CD. Na konci léta 2000 začíná nahrávání alba, které se táhne téměř rok. Dne 18. září 2001 konečně vychází dlouho očekávaná deska s názvem Revolution,Revolución. Album okamžitě sklízí úspěch. IN však nezahálejí a podpoří desku hned třemi videoklipy. Prvním z nich je video k písni God Save Us, druhým pak What Comes Around a třetici uzavírá klip ke skladbě Unreal.
Během natáčení klipů a intenzivního vystupování (mimo jiné i na slavnén Ozzfestu) pracují IN i na další desce. Její natáčení je méně problematické než u předchozí desky. A tak roku 2003 spatřila světlo světa deska druhá, která dostala název Confession. Toto album znamenalo opravdový průlom po celém světě, prodalo se jí přes 500 000 kusů. Zachovává styl daný prvním albem, ale přináší hudbu ještě více propracovanější. Prvním singlem z této desky je hitovka How Can I Live, druhým potom skladba This Time's For Real.
V roce 2003 však také dochází k zásadní události. Skupinu opouští kytarista Marc Rizzo a na jeho místo se dostává Ahrue Luster, který s IN již delší dobu spolupracuje. Kromě kytary dochází ke změně i na perkusích. Odchází Roger Vasques a nahrazuje ho Danny Couto, stejně jako Ahrue dlouholetý přítel skupiny. Tito noví členové se podíleli již na nahrávání alba Confession.
V roce 2004 vydali IN své dosud jediné DVD s názvem Live From The Eye Of The Storm. Je na něm záznam koncertu z Pensylvánie v USA, kdy byli IN na turné společně s Godsmack. Kromě něj se zde nachází několik bonusů jako například rozhovory s členy nebo fotogalerie. V tomto roce také poctili svou návštěvou ČR, když vystoupili na festivalu Rock For People.
Třetí album bylo vydáno roku 2005 a nese název One Nation Underground. Jde zatím o vyvrcholení tvorby Ill Nina. Je zde ještě větší podíl latinských rytmů než na předchozích albech a je více intenzivní. Kromě toho je zřejmě nejhitovější ze všech. Byly k němu natočeny dva klipy. Nejdříve video k What You Deserve, které zaujme kromě skvělého refrénu i svou tématikou. Později klip k písni This is War, která má trošku tvrdší zvuk, přesto nepostrádá chytlavé pasáže.
Tak jako většina kapel v poslední době se i IN rozhodli vydat výběr svých největších hitů a to rok po vydání posledního řadového alba. Deska byla pojmenována jednoduše-The Best Of. Deska obsahuje 5 písní z první desky, 4 skladby z druhé desky a ze třetího alba jsou zde zastoupeny také 4 písně. Deska však do Evropy uvolněna nebyla.
V témž roce-tedy 2006-se však skupina nepohodla s vydavatelstvím Roadrunner a rozvázala s ním smlouvu. Tu podepsala u Cement Shoes Records-o poznání menšího vydavatelství. Většina fanoušků se začala obávat, že kapela bude méně vidět. Aby zahnali tyto myšlenky, vydávají IN již pod novým labelem EP s názvem The Undercover Seasons, na kterém se nachází 5 nových písní.
Kromě řadových desek byly ke každému klipu i při jiných příležitostech vydány singlové desky, na nichž se nacházejí i skladby na albech nevydané.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama