Black Label Society

4. července 2007 v 13:33 | Fiddel |  Black Label Society(Zakk Wylde)
ZAKK WYLDE je bez jakékoli pochybnosti jednou z nejzářnějších rockových osobností posledních patnácti let. Dvorní kytarista Ozzyho Osbournea a masivní pivař po někdejším krátkodechém projektu Pride And Glory a rozpačitém sólovém albu zaštítil svou vlastní aktivitu značkou BLACK LABEL SOCIETY, ale nenechme se mýlit, je to one-man band. Zakk čas od času vyjede na turné, v tom případě vždy najme pár schopných jedinců, ale ve studiu si všechno nahrává takřka sám. Není to ledajaký instrumentalista, kytara v jeho rukou - to je vrchol tvrděrockového strunění a hlas, zemitý, hutný a syrový jako pelyněk, je to lafeta tanku, kterými se to na obalu jen hemží. Zakk album věnoval svému tátovi, na jehož vojenské hrdinství i otcovskou lásku je dodnes jaksepatří hrdý.
Hrdé je i tohle album, které více než předcházející opouští rank dirty rock´n´rollu a nabírá na sebe masku ultraztěžklého retro rocku, v němž to každou chvíli křísne sabbathovskou jiskrou. Wylde má i příslušný dar melodiky, písně v jeho podání mají hlavu a patu. Když si k tomu přimyslím jeho excelentní výkony živě, znovu horuji pro jeho vystoupení v tuzemsku.
Vikingská sekera, husitský řemdih a slayerovská lebka na obalu. By» tento triartefakt našeho Zakka vlastně vůbec necharakterizuje, divokost a rocková brutalita jeho projevu mluví sama za sebe. Co mluví, chraplá a duní jako noční metro! Z cesty! Tenhle Casey Jones zná mraky fíglů jak tě dostat, buddy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama